C1210F224K5RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1210F224K5RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210F224K5RACAUTO
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210F224K5RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.045" (1.15mm)