C1210C822F5GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
8200 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
C1210C822F5GALTU
DigiKey Part Number
399-C1210C822F5GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C822F5GALTU
Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C822F5GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)