C1210C684M5RAC3123
DigiKey Part Number
399-C1210C684M5RAC3123TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C684M5RAC3123
Description
.680UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)