C1210C682J5GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 669
Similar
Parametric Equivalent
In Stock: 495
Parametric Equivalent
6800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
1210 (3225 Metric)
C1210C682J5GALTU
DigiKey Part Number
399-C1210C682J5GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C682J5GALTU
Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C682J5GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)