C1210C476K8RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C476K8RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C476K8RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C476K8RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C476K8RACTU
Description
CAP CER 47UF 10V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C476K8RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)