C1210C335K4RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 23
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 8 900
Parametric Equivalent
Direct
TDK
In Stock: 66
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
TDK
Similar
Similar
3.3 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210C335K4RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C335K4RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C335K4RACTU
Description
CAP CER 3.3UF 16V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C335K4RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)