C1210C333KFRACAUTO
DigiKey Part Number
399-16753-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16753-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16753-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C333KFRACAUTO
Description
CAP CER 1210 33NF 1500V X7R 10%
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C333KFRACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)