C1210C333KCRACTU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
0.033 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210C333KCRACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C333KCRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C333KCRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C333KCRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C333KCRACTU
Description
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C333KCRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)