C1210C225K3NACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C225K3NACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C225K3NACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C225K3NACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C225K3NACTU
Description
CAP CER 2.2UF 25V X8L 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8L 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C225K3NACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)