C1210C106M6PACTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 29 157
Datasheet
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
In Stock: 36
Image for C1210C106M6PACTM is not available
C1210C106M6PACTM
DigiKey Part Number
399-C1210C106M6PACTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C106M6PACTM
Description
10.0UF 500V
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)