C1210C105K5RACTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Vishay Vitramon
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210C105K5RACTM
DigiKey Part Number
399-C1210C105K5RACTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C105K5RACTM
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)