C1210C102KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C102KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C102KGRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C102KGRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C102KGRACTU
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C102KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)