C1206X684K4RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
TDK
0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206X684K4RACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X684K4RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X684K4RACTU
Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X684K4RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)