C1206X223KMGECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF ±10% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206X223KMGECAUTO
DigiKey Part Number
C1206X223KMGECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X223KMGECAUTO
Description
CAP CER 1206 22NF 63V C0G 10%
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206X223KMGECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)