C1206X221J2GACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X221J2GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206X221J2GACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206X221J2GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X221J2GACTU
Description
220.PF 200V
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206X221J2GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)