C1206X106K8RAC3199 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Image for C1206X106K8RAC3199 is not available
C1206X106K8RAC3199
DigiKey Part Number
399-C1206X106K8RAC3199TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X106K8RAC3199
Description
10.0UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)