C1206X104J2RACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
0.1 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206X104J2RACAUTO
DigiKey Part Number
C1206X104J2RACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X104J2RACAUTO
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X104J2RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)