C1206X102J5RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1206X102J5RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206X102J5RACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206X102J5RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X102J5RACAUTO
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1206X102J5RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)