C1206T184K3RBL
DigiKey Part Number
399-C1206T184K3RBL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T184K3RBL
Description
.180UF 25.0V
Detailed Description
0.18 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)