C1206T104K2RALM705 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206T104K2RALM705
DigiKey Part Number
399-C1206T104K2RALM705TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T104K2RALM705
Description
.100UF 200V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)