C1206T103J1RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 361
Similar
TDK
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206T103J1RALTU
DigiKey Part Number
399-C1206T103J1RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T103J1RALTU
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206T103J1RALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
COTS
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)