C1206S103K5RACAUTO
DigiKey Part Number
399-20284-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206S103K5RACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1206S103K5RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)