C1206C682KBRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C682KBRACTU
DigiKey Part Number
399-15136-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C682KBRACTU
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C682KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)