C1206C333K5RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 2 386
Datasheet
In Stock: 585
In Stock: 905
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C333K5RALTU
DigiKey Part Number
399-C1206C333K5RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C333K5RALTU
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C333K5RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)