C1206C330KBRACTU
DigiKey Part Number
399-9853-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-9853-1-ND - Cut Tape (CT)
399-9853-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C330KBRACTU
Description
CAP CER 33PF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C330KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)