C1206C224M5RAC3123 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C224M5RAC3123
DigiKey Part Number
399-C1206C224M5RAC3123TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C224M5RAC3123
Description
.220UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)