C1206C221KCGACAUTO
DigiKey Part Number
399-16690-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16690-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16690-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C221KCGACAUTO
Description
CAP CER 1206 220PF 500V C0G 10%
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C221KCGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)