C1206C106K3RAC3123
DigiKey Part Number
399-C1206C106K3RAC3123TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C106K3RAC3123
Description
10.0UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)