C0805X683K1RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 5 568
Datasheet
Murata Electronics
0.068 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805X683K1RALTU
DigiKey Part Number
399-C0805X683K1RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X683K1RALTU
Description
CAP CER 0805 FE
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X683K1RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)