C0805X104M1RECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805X104M1RECTU
DigiKey Part Number
399-C0805X104M1RECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X104M1RECTU
Description
CAP CER 0805 0.1UF 100V X7R
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X104M1RECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)