C0805X103M1RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
TDK
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805X103M1RACTU
DigiKey Part Number
399-C0805X103M1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X103M1RACTU
Description
CAP CER 0805 FE
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X103M1RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)