C0805W123KCRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.012 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805W123KCRACTU
DigiKey Part Number
399-C0805W123KCRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805W123KCRACTU
Description
CAP CER 0.012UF 500V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805W123KCRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, ArcShield™
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)