C0805T121J2GCLTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
120 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805T121J2GCLTU
DigiKey Part Number
399-C0805T121J2GCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805T121J2GCLTU
Description
CAP CER 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805T121J2GCLTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)