Image for C0805S103K2RAC3123 is not available
C0805S103K2RAC3123
DigiKey Part Number
399-C0805S103K2RAC3123TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805S103K2RAC3123
Description
.010UF 200V
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Floating Electrode
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)