C0805F103K2RAC3194 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805F103K2RAC3194
DigiKey Part Number
399-C0805F103K2RAC3194TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805F103K2RAC3194
Description
.010UF 200V
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Open Mode
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)