C0805C681J5RACTU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 2 114
Datasheet
In Stock: 120
Similar
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 785
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
680 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
cut-tape-render
C0805C681J5RACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C681J5RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C681J5RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C681J5RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C681J5RACTU
Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C681J5RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)