C0805C681G5GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C681G5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C681G5GACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C681G5GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C681G5GACTU
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C681G5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)