C0805C392J3RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 4 894
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Similar
TDK
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
3900 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
cut-tape-render
C0805C392J3RACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C392J3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C392J3RACTU
Description
CAP CER 3900PF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C392J3RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)