C0805C332G5GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 3 179
Datasheet
3300 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805C332G5GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C332G5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C332G5GACTU
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C332G5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)