C0805C221K5RAC7210
DigiKey Part Number
399-C0805C221K5RAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C221K5RAC7210CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C221K5RAC7210DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C221K5RAC7210
Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0805
Detailed Description
220 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C221K5RAC7210 Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)