C0805C105K3RAC3123 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805C105K3RAC3123
DigiKey Part Number
399-C0805C105K3RAC3123TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C105K3RAC3123
Description
1.00UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)