C0805C104K1RALTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 5 281
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 85 508
Datasheet
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805C104K1RALTM
DigiKey Part Number
399-C0805C104K1RALTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C104K1RALTM
Description
.100UF 100V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)