C0805C103K5RAC3121 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 0
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
cut-tape-render
C0805C103K5RAC3121
DigiKey Part Number
399-C0805C103K5RAC3121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C103K5RAC3121
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)