C0805C103J5HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
KEMET
In Stock: 3 659
Datasheet
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
C0805C103J5HACTU
DigiKey Part Number
399-16405-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C103J5HACTU
Description
CAP CER 10000PF 50V X8R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C103J5HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)