C0805C102M2RACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805C102M2RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0805C102M2RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C102M2RACAUTO
Description
CAP CER 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C102M2RACAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)