C0805C101K5GAC31247042 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
100 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805C101K5GAC31247042
DigiKey Part Number
399-C0805C101K5GAC31247042TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C101K5GAC31247042
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)