C0805C101K1GAC3123
DigiKey Part Number
399-C0805C101K1GAC3123TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C101K1GAC3123CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C101K1GAC3123DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C101K1GAC3123
Description
100.PF 100V
Detailed Description
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)