C0603X682M1RECAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603X682M1RECAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603X682M1RECAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603X682M1RECAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X682M1RECAUTO
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603X682M1RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)