C0603X471J2RACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 15 151
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
470 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603X471J2RACAUTO
DigiKey Part Number
C0603X471J2RACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X471J2RACAUTO
Description
CAP CER 470PF 200V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X471J2RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)