C0603X332J5RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0603X332J5RECAUTO
DigiKey Part Number
C0603X332J5RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X332J5RECAUTO
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X332J5RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)